Stjärnanis – Werners Gourmetservice
Produktinfo
UTGÅTT ur sortimentet
Den vackra kryddan stjärnanis har en arom som påminner och doftar kryddig konfekt och har en tydlig, varm smak av lakrits. Används ofta i desserter, bakverk, grytor, men även i såser, fonder och te.
Stjärnanis från WGS Werners Gourmetservice.
Ingredienser:
Stjärnanis från Kina.
Innehåller 30 g.
Recension
Varumärke
Werners GourmetService – WGS grundades 1990 av Claes Wernersson och Stefan Carlsson. De förverkligade sin idé om att starta ett eget företag med import och försäljning av högkvalitativa livsmedel till alla matintresserade hemmakockar. Snart förstod grundarna att kunderna inte var privatpersoner utan att det var kockar och köksmästare som sökte sig till företaget. Claes och Stefan ändrade affärsidén och sedan dess har Werners vuxit sig till att ha blivit väldigt stora och idag omsätter de över 140MKR.
Prishistorik
Bäst före
Recensioner
-
Varumärke: Werners GourmetService – WGSRisottoris med bas av Carnaroliris med KarljohansvampTillfälligt slut69,00 kr
-
Varumärke: Werners GourmetService – WGSRisottoris med bas av Carnaroliris med tryffelTillfälligt slut69,00 kr
-
Varumärke: Ö-chipsbf 1/6-25 50 gram krispiga chips gjorda på potatis från Gotland smak av bacon...I lager: 5stSänkt pris pga kort datum, ät snart22,00 kr(Ord. Pris: 45,00 kr)
-
Varumärke: Omnom chocolate / choklad60 gram isländsk vit choklad smaksatt med kaffe och mjölkTillfälligt slut79,00 kr
-
Varumärke: Lakrids By Bülow - glutenfri lakrits/lakrids125 gram sötlakrits med havssalt och karamelliserad vitchokladTillfälligt slutProvsmaka glutenfri lakritsfrån 75,00 kr(Ord. Pris: 89,00 kr)
-
Varumärke: Omnom chocolate / choklad60 gram isländsk choklad med lakrits och havssaltTillfälligt slut79,00 kr