10 - 15 % härlig köp-tidigt-rabatt! på våra > adventskalendrar <
- Hem »
- Kryddor, marmelad, rubs och såser
- » Stjärnanis – Werners Gourmetservice
Stjärnanis – Werners Gourmetservice
Produktinfo
UTGÅTT ur sortimentet
Den vackra kryddan stjärnanis har en arom som påminner och doftar kryddig konfekt och har en tydlig, varm smak av lakrits. Används ofta i desserter, bakverk, grytor, men även i såser, fonder och te.
Stjärnanis från WGS Werners Gourmetservice.
Ingredienser:
Stjärnanis från Kina.
Innehåller 30 g.
Recension
Varumärke
Werners GourmetService – WGS grundades 1990 av Claes Wernersson och Stefan Carlsson. De förverkligade sin idé om att starta ett eget företag med import och försäljning av högkvalitativa livsmedel till alla matintresserade hemmakockar. Snart förstod grundarna att kunderna inte var privatpersoner utan att det var kockar och köksmästare som sökte sig till företaget. Claes och Stefan ändrade affärsidén och sedan dess har Werners vuxit sig till att ha blivit väldigt stora och idag omsätter de över 140MKR.
Prishistorik
Bäst före
Recensioner
-
Varumärke: Werners GourmetService – WGSRisottoris med bas av Carnaroliris med tryffelTillfälligt slut69,00 kr
-
Varumärke: Werners GourmetService – WGSRisottoris med bas av Carnaroliris med KarljohansvampTillfälligt slut69,00 kr
-
Varumärke: Karamelleriet90 gram handgjord vaniljfudge med vit choklad och passionsfruktTillfälligt slut85,00 kr
-
Varumärke: Haupt Lakrits250 gram smörfudge smaksatt med lakrits rullad i saltlakritspulverTillfälligt slut under sommarvärmen beräknas komma in i lager tidigt höst. Klicka gärna på bevaka knappen så skickar vi ett mail när vi vet mer.från 110,00 kr
-
Varumärke: Northern Green flytande örter40 ml flytande chiliTillfälligt slut49,00 kr
-
Varumärke: Svart af Hälsingborg150 gram mix av hallon och salmiakgrodorSlut hos leverantör har inte ännu något leveransdatum. Klicka gärna på bevaka knappen så skickar vi ett mail när vi vet mer.från 39,00 kr